SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 12617729
nr 1261 7729
Bägare
silver, Uppsala 1800-talets slut. Höjd: 8. Vikt: 61 g
måndag 17 juni 2019
kl 18:59:43
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver